Depo ve Hidrofor Montajı

Kategori: Tesisatçı | 0

HİDROFOR MONTAJ EDERKEN HİDROFORUN SABİT DURACAĞI YERİ BELİRLERİZ. HİDROFOR DEPODAN MÜMKÜNSE UZAK OLMAMALIDIR.HİDROFORUN ETRAFINDA SERVİSİN RAHAT ÇALIŞACAK KADAR ALAN OLMALIDIR.HİDROFORUN ÖZELLİKLE EMİŞ BORU ÇAPI DEĞİŞTİRİLMEZ.TESİSAT AYNI ÇAPTA OLMALIDIR.

p_0031Özellikle yüksek binalarda her istenilen bölgeye tazyikli bir şekilde suyun gelmesini sağlayan hidrofor tesisatları, bu işlemi yapmak için su tesisatıyla beraber çalışırlar ve elektrik gücünden yardım alırlar. Buna göre eski tip müstakil evlerin yoğun şehir hayatı içerisinde yerinin gitgide azalması ve oteli iş merkezi ve apartman gibi yüksek katlı binaların vazgeçilmez bir öneme sahip olması sebebiyle hidrofor tesisatları da vazgeçilmez bir değere sahip olmaktadır.

İşin içinde elektrik, basınç ve su gibi kavramlar geçtiği için ister istemez güvenlik konusu ve çeşitli tehlikelerin olma ihtimali de günceme gelmektedir.  Bunun sonucunda hidrofor tesisatlarının uygulanacağı yapıya göre uygun şekilde seçilmesi, kat yüksekliği, oda ve daire sayısı, sürtünme katsayısı ve diğer detayların çok dikkatli şekilde hesaplanması gerekmektedir.